Automatické AV přepínače a korektory AVS200 (300) umožňují přepínat automaticky nebo manuálně:
- Videorekordér (videopřehrávač) + satelitní přijímač
- Videorekordér (videopřehrávač) + videokamera
- Videorekordér + videopřehrávač
- Satelitní dekodéry (například videocrypt + eurocrypt) připojené k satelitnímu přijímači s jedním vstupem pro dekodér
- Další kombinace AV přístrojů
Výhody použití AVS200 nebo AVS300:
- Výstup pro připojení HIFI aparatury pro reprodukci zvuku z AV přístrojů
- Vhodné pro mono i stereo přístroje a kombinace!
- Jednoduché a ideální propojení videorekordéru, satelitního přijímače (videopřehrávače, videokamery), TV přijímače a HIFI věže nebo satelitních dekodérů k sat. přijímači s jedním vstupem pro dekodér
- Automatické i manuální přepínání vstupů Satelit / Video
- Automatické přepnutí TV přijímače na AV vstup při zapnutí videa nebo satelitního přijímače
- Regulace ostrosti a kontrastu obrazu a u typu AVS300 navíc regulace basů, výšek a balance zvuku při reprodukci a pro umocnění kvality videozáznamu
Přímé propojení Vaší aparatury využitím AV vstupů a výstupů představuje současný trend. Výsledkem je nesrovnatelně kvalitnější obraz a zvuk v porovnání s běžným propojením koaxiálním anténním kabelem. Při propojení koax. kabelem se dvakrát snižuje kvalita signálu z důvodu modulace AV signálu do pásma UHF a poté naopak. V současné době se vyrábějí TV přijímače již výhradně s AV vstupem a výstupem. Pokud však vlastníte sat. přijímač i videorekordér nebo videopřehrávač (případně videokameru) vzniká problém, jak beze ztrát přepínat AV signály z přístrojů.
AV signály nelze spojit paralelně, nebo» by se přístroje ovlivňovaly a klesl by kontrast obrazu a hlasitost zvuku. Proto byl vyvinut aut. přepínač a korektor AV signálů, který toto plně vyřeší.
Je vhodný jak pro mono, tak stereo i kombinovanou aparaturu. Na trhu se vyskytují podobné přístroje, ale tyto mají ovládání pouze manuální, nereagují automaticky na zapnutí satelitu či videa a nejsou aktivní (vystvětlení později). Nabízený přístroj AVS200 (300) se ovládacím napětím v konektoru SCART u satelitního přijímače přepne na vstup SATELIT. Chcete-li sledovat program z videa uvedete sat. přijímač do pohotovostního stavu (u některých typů sat. přijímačů tak můžete učinit také stlačením tlačítka TV/SAT) a AVS200 (300) se ihned přepne na vstup VIDEO. AVS200 (300) navíc automaticky přepne TV přijímač na AV vstup ovládacím napětím v konektoru SCART.
Všechny funkce můžete po přepnutí na MANUAL přepínat i ručně. Přepínač AVS200 (300) je aktivní. To znamená, že každý vstup a výstup je oddělen aktivním prvkem a proto nedochází k zhoršení obrazu a zvuku. Samozřejmě, že přes AVS200 (300) můžete pořizovat záznam satelitního programu na videorekordér. Nahrávat můžete jak při sledování satelitu, tak i pozemní televize.
U videorekordéru (videopřehrávače) a TV přijímače není konektor SCART nutný (postačí konektory CINCH, BNC apod.), protože AVS200 (300) je řízen ze vstupu SATELIT. U satelitního přijímače je pro automatickou funkci AVS200 (300) nutný SCART. Jsou-li k dispozici pouze konektory typu CINCH apod., nemůže AVS200 (300) pracovat automaticky, ale pouze manuálně.
Lze řadit i několik přístrojů AVS 200 (300) za sebou a tím automaticky přepínat a upravovat AV signály z více zařízení.
V současnosti se vyskytují požadavky připojit k satelitnímu přijímači vybavenému jen jedním vstupem pro dekodér, dva a více sat. dekodérů. U některých sat. přijímačů vznikají také problémy s nestabilitou obrazu při velkém nebo malém kontrastu obrazu z dekodéru. I v tomto případě situaci plně vyřeší připojení dekodérů k AVS200 (300) do vstupů SAT a VIDEO. Do výstupu AVS200 (300) označeného TV připojíte vstup sat. přijímače označený "Dekodér". AVS200 (300) automaticky přepíná a sat. přijímač je přepnut na externí vstup pro dekodér vždy, jakmile je jeden z dekodérů aktivován. Navíc je možno AV signály z dekodérů upravovat korektorem vestavěným v přístroji AVS200 (300). Pokud má obraz z jednoho dekodéru nižší kontrast lze tímto způsobem oba signály vyrovnat.
Videokorektorem lze regulovat úroveň obrazového signálu z obou přístrojů dvěma potenciometry nezávisle a tím nastavit optimální kontrast obrazu. Případně je možno eliminovat nestabilitu obrazu. Dále je možno nastavit optimální ostrost obrazu a tím zlepšit kvalitu horších kopií videonahrávek, nebo starších filmů.
Typ AVS300 je proti typu AVS200 vybaven navíc ještě regulací basů, výšek a balance. Tak lze zlepšit reprodukci zvuku u horších nebo u neodborně dabovaných nahrávek.
K propojení přístrojů můžete použít běžných AV kabelů. K napájení přepínače AVS200 (300) je vhodný sí»ový napáječ typu Zd1.3 z naší produkce. Přístroje AVS200 (300) jsou vestavěné do černé skříně z plastu s popisem. Připojení přepínače AVS200 (300) zvládne podle dodaného podrobného návodu v českém jazyce i laik.
Přepínače AVS200 (300) Vám poskytnou komfort s maximálním využitím vlastností a kvality Vašich AV přístrojů.
|
Obrázek2
|
|