Na Home Page
Informace
Kontakty
 

Aa8.3 - LUXIII - nízkošumová aktivní VKV/pasivní AM -šikmá na střechu-High immunity interference
konektory km. rozsah [pásmo/MHz] aktivnípásmo [pásmo/MHz] L antény / kabelu [mm] úhel sklonu [stupeň] zisk VKV FM [dB] šum VKV FM [dB] útlum AM/GSM [dB] napájení [V/mA] MC
s DPH bez dopravy
 
autoanténní násuvnýDV, SV, KV, VKVVKV / 88 - 110450 / 15080 - pevný20<0,6<2/--12/12999,-Objednat emailem

Antény LUX (LUXII) jsou určeny pro montáž na zadní část střechy vozů Škoda Felicia, Škoda Octavia, VW atd. Jsou konstruovány tak, aby je bylo možno rychle a jednoduše vyměnit za původní antény s vestavěným nekvalitním zesilovačem. Běžné autoantény na vozech Škoda Felicia a dalších obsahují zesilovač s poměrně velkým vlastním šumem. Tento zesilovač je prakticky zbytečný, neboť je ve většině případů lepší příjem na samotnou, pasivní anténu. To proto, že vestavěný zesilovač má větší šum než vstupní vf díl naprosté většiny moderních autorádií. Vlastní šum zesilovače je v tomto případě velmi důležitý parametr a především na jeho co nejmenší hodnotě závisí kvalitní příjem zvláště stereofonního vysílání a RDS (radio data system). Laické veřejnosti asi není příliš známo, že zisk vestavěného zesilovače je v důležitosti až na druhém místě a postačí cca 10dB pro běžnou délku koax. kabelu od antény k autorádiu.
Aktivní autoantény LUX se vyznačují velmi nízkým vlastním šumem vestavěného selektivního zesilovače VKV FM, který je daný použitím nízkošumového tranzistoru MOSFET a propracovaným zapojením. Typy antén (LUX a LUX II) se liší použitým typem tranzistoru. Zesilovač zesiluje pouze VKV FM. Vlnové rozsahy AM (DV, SV, KV) propouští prakticky bez útlumu. Toto řešení zaručuje minimální rušení pásma VKV FM vysílači AM a dalšími nežádoucími signály v ostatních pásmech.
Nízký šum zesilovače vestavěného v autoanténách LUX a LUXII se projeví zvláště u slabých stanic VKV FM, jejichž příjem kolísá, nebo je zašuměný. Zesilovač s nízkým šumem dokáže signál lépe ?vytáhnout? ze šumu než širokopásmový zesilovač s běžnými bipolárními tranzistory s větším vlastním šumem.
Elektronika antén LUX je oproti většině běžných podobných autoantén zalita speciální vf izolační hmotou, zabraňující zničení zesilovače vniknutím vlhkosti.
Použití aktivních autoantén LUX a LUX II zajistí co nejkvalitnější příjem VKV FM v automobilu a zlepší příjem stereofonního vysílání a RDS.
Autontény LUX a LUX II verze Aa8.1 a Aa8.2 maji výstupní koax. kabel osazeny běžnými autoanténními konektory. V poslední době se začínají montovat do nových vozů autantény (též nevalné kvality - velký vlastní šum) se šroubovacími konektory. Samotné konektory jsou od firmy HIRSCHMAN a zaručují profesionálnější spojení. Pro rychlou výměnu i těchto antén vyrábíme autoantény LUX a LUX II i ve verzích Aa8.1P a Aa8.2P s těmito moderními šroubovacími konektory.
Tento typ autoantény nabízí dva způsoby napájení. První způsob je běžný plus pól na napájecí kablík a mínus pól na kostře. Druhý způsob je vhodný pro moderní autorádia, která mají napájení aktivní autoantény nebo zesilovače vyřešeno po koaxiálním kabelu od autorádia. Přepínání mezi oběma způsoby napájení je automatické.
Autoantény tupu Aa8.1G a Aa8.2G jsou kombinované s pásmy pro mobilní telefony NMT a GSM. Signál těchto pásem není zesílen a malý útlum vestavěného rozbočovače je praxi naprosto zanedbatelný. Technologie vícevrstvého plošného spoje zaručuje vysoké oddělení signálů VKV radio a signálu NMT nebo GSM. Výstupní konektor pro VKV radio je osazen šroubovacím konektorem jako u Autoantén Aa8.1(2)P a výstupní kabel pro mobilní tel. je osazen konektorem typu FME Male (samec). Napájení VKV zesilovače je vyřešeno stejně jako u autoantén Aa8.1(2).
Přiložen je podrobný návod v českém jazyce a schéma připojení.
S autoanténami LUX a LUX II dojedete na každou rozhlasovou stanici zaručeně dále!

Pokud máte požadavek na osazení jiného typu výstupního konektoru např. RAKU2, FAKRA atd. napište tento požadavek do objednávky s typem konektoru a zda požadujete na výstup od antény osadit kolík nebo dutinku. Nejlépe je k objednávce připojit fotografii a uvést zda požadujete osadit přesně co je na fotografii nebo protikus.
Cena montáže jiného konektoru je v případě RAKU2 nebo FAKRA 50Kč vč. DPH. U jiných konektorů je cena na dotaz.


Vnitřní provedení

Vnitřní provedení

Výstupní konektor