Na Home Page
Informace
Kontakty
 

CMAC200 - Manuální regulace záznamové úrovně pro videokamery, MD, diktafony atd.
MC
s DPH bez dopravy
 
2xJack3,5ster. samec/samice20 - 20 000473V lithiová baterie244x32x221290,-Objednat emailem

CMAC 200:
- pro videokamery ale i videomagnetofony, MiniDisc rekordéry atd.
s pouze automatickou regulací záznamové úrovně zvuku
- pro natáčení hudebních pořadů nutnost, pro mluvené slovo velký přínos
- odpojí automatickou regulaci záznamu zvuku bez zásahu do přístroje
- umožní manuálně plynule nastavovat záznamovou úroveň z připojeného externího mikrofonu - vyšší dynamika (vyšší hloubka reprodukce)
- významně potlačí šum a nežádoucí zvuky způsobené ovládáním kamery
- odstraní dynamické skoky, způsobené reakcí automatické regulace záznamové úrovně zvuku na střídání hlasitosti prostředí
- nejjednodušší možné připojení - pouhé zasunutí kvalitních stereokonektorů JACK 3,5 - mezi externí mikrofon a videokameru nebo jiný přístroj
- vlastní napájení lithiovou baterií 3V, upevnění ke kameře příslušenstvím
- patentovaný princip, SMT technologie - malé rozměry

Popis činnosti:

Zařízení CMAC200 je určené pro manuální regulaci zvukového vstupu AV přístrojů s pevně vestavěnou pouze automatickou regulací zvukového vstupu.
Účelem popisovaného zařízení je u AV přístrojů se vstupem pro mikrofon nebo linkovým vstupem a pouze automatickou regulací tohoto vstupu , tuto automatiku vyřadit z činnosti a to bez zásahu do přístroje a regulátorem na přídavném zařízení CMAC200 nastavovat ručně úroveň signálu přivedeného na vstup AV přístroje podle potřeby.
Mezi AV přístroje pro které je zeřízení CMAC200 patří přístroje pro záznam zvuku nebo zvuku a obrazu jako jsou magnetofony, MiniDisc rekordéry, videokamery, videorekordéry apod.
Tyto přístroje a to i vyšší cenové katgorie bývají vybaveny pouze automatickou regulací zvukového vstupu pro mikrofon a linkového vstupu, která ne vždy vyhovuje podmínkám a neuspokojí náročnější uživatele zvláště pak při nahrávání hudebních pořadů.
Přejeme mnoho profesionálních nahrávek pořízených pomocí CMAC200

Princip činnosti, výhody a nevýhody automatické regulace záznamové úrovně AV přístrojů.
Automatická regulace záznamové úrovně zvukového kanálu je v AV přístrojích vestavěna pro zajištění co možná nejjednodušší obsluhy. Pracuje tak, že při zvýšení úrovně signálu automatika sníží zesílení vstupního zesilovače, čímž se úroveň signálu sniží na velikost, která je vhodná pro další zpracování následujícími obvody přístroje.
Automatická regulace záznamové úrovně má však také řadu nevýhod, které nevyváží jednoduchost obsluhy a to i u nejdokonalejší automatické regulace s nejoptimálnějšími dynamickými a časovými charakteristikami. Automatická regulace záznamové úrovně především snižuje dynamiku nahrávky, tj. vyrovnává úroveň akustického signálu tak, že slabé zvuky jsou přehrávány při reprodukci nahrávky téměř stejně hlasitě jako zvuky s původně vyšší úrovní. Reprodukce takové nahrávky zní velmi nepřirozeně. S tím souvisí další nevhodná vlastnost, kterou je tzv. “dýchání” nebo “houpání” nahrávky. Tím se rozumí zhoupnutí úrovně v čase reakce automatiky a tím změny zesílení vstupního zesilovače, což působí při reprodukci rušivě.
Dalším nežádoucím projevem automatické regulace záznamové úrovně je to, že při pořizování záznamu v relativně tichém prostředí je citlivost vstupního zesilovače AV přístroje příliš velká, není ji možno nastavit a v případě ovládání přenosného přístroje jako je videokamera, magnetofon apod. nastává možnost nahrání nežádoucích ruchů způsobených pohybem ruky a prstů při ovládání přístroje atd. Toto lze do jisté míry odstranit směrovým mikrofonem, avšak manuální regulace záznamové úrovně by byla jistě nezanedbatelným přínosem.

Prodejci:
Praha: Foto-Video ©koda, Vodičkova 36, 115 68, Praha 1 Digitální oddělení : TEL: 24232246 l. 18 - pan Michal Jaroš


Nabídka pro další zájemce o obchodní zastoupení:
"Máte-li obchod s elektronikou (případně jen s částí našeho sortimentu např. autoelektronikou apod.), máme pro Vás výhodnou nabídku obchodního zastoupení, které chceme zřídit v každém městě ČR. Rádi Vám zašleme smlouvu a další podmínky prodeje. Kromě zvýhodněných cen budou mít tito prodejci uvedené adresy, tel. spojení a další údaje na této stránce, včetně informace o prodavaném sortimentu. Tyto informace budeme zákazníkům podávat i telefonicky."