Na Home Page
Informace
Kontakty
 

DasaF1015 - Designová aktivní TV anténa UHF - interní pro digital i analog - fotorámeček
výstup km. rozsah [MHz] počet prvků zisk [dB] šum [dB] hl. lalok - horiz. [stupeň] hl. lalok - vert. [stupeň] napájení [V/mA] hmotnost [kg] rozměry [mm] MC
s DPH bez dopravy
 
75 ohmů F470 - 8601201,21801805-18 / cca 30 po koax. kabelu0,22109 x 158 x 22690,-Objednat emailem

DasaF1015 DVB T aktivní super anténa pro digitální příjem TV v pásmu UHF.
Anténa je jednou z nejmenších a nejcitlivějších vnitřních DVB T aktivních antén na trhu. Má velmi kompaktní atraktivní design a umožňuje vložení běžné fotografie či obrázku o rozměrech 10 x 15 cm. Tím se stává vkusným bytovým doplňkem a není jen jednoúčelovým předmětem, který by překážel. Nevyužijete-li možnosti vložení fotografie, i tak oceníte její vzhled tvořený hladkým černým povrchem s designem jemné struktury černého dřeva v černém lesklém rámečku.

Anténa DasaF1015 je vhodná pro příjem digitálního (DVB T) TV vysílání v místech s dobrými příjmovými podmínkami. Pracuje jen v pásmu UHF, což odpovídá současném trendu přechodu na digitální TV vysílání, které je a bude přenášeno výhradně v pásmu UHF. Pásmo VHF slouží zatím jen pro analogové vysílání TV a toto pásmo bude postupně rušeno a přenecháno pro jiné účely. Některé podobné antény pracují i v pásmu VHF, což je zbytečné, protože pro DVB T vysílání se v ČR i v zahraničí využívá a bude využívat výhradně pásmo UHF.
Antény pracující i v pásmu VHF mohou přijímat i nevhodné rušící signály, kterými mohou být zahlcené a mají pro pásmo UHF vyšší vlastní šum a horší přizpůsobení a tím v praxi vykazují menší citlivost.
Anténa DasaF1015 je optimálně navržená a vyladěná pouze pro pásmo UHF (470 - 860 MHz) a proto má velmi nízké šumové číslo a velice dobré přizpůsobení (ČSV).
Technicky je tvořena jako "tištěná" plochá anténa s nízkošumovým zesilovačem zasunutá v rámečku, kde je mezi přední sklo a samotnou desku antény možné vložit fotografii či obrázek.
Zesilovač poskytuje dostatečný zisk. Na DVB T tuneru je zisk antény v menu měřičem zobrazován jako intenzita signálu. Důležitější parametr, který je na DVB T tuneru v menu zobrazován měřičem kvality signálu, je však velmi nízký vlastní šum antény a odolnost proti rušení (vestavěné filtry), čímž zajišťuje vysokou citlivost a poskytuje výborný příjem i v místech kde jiné antény již nedostačují, což se projevuje výpadky obrazu a zvuku. Ke stejným projevům nekvality signálu dochází při použití levných nekvalitních antén, které zbytečně pracují i v pásmu VHF a mnohdy nemají filtry proti rušícím signálům vyskytujícím se v blízkosti současné techniky (mobilní telefony, datové sítě atd.). Anténa DasaF1015 má vestavěné filtry proti GSM pásmům mobilních telefonů a navíc zřejmě jako jediná i filtry proti CDMA internetu používaném v ČR operátorem O2. CDMA internet je českou specialitou a zahraniční výrobci antén na toto nereagovali použitím filtru ve svých DVB T anténách.

Anténa DasaF1015 je napájená přímo z DVB T tuneru standardním napětím 5V. Pokud DVB T tuner neumožňuje napájení komponent ze svého anténního vstupu po koaxiálním kabelu je třeba k napájení použít napájecí zdroj s napájecí výhybkou. Ta je důležitá pro oddělení napájecího napětí od vf signálu z koaxiálního kabelu. Vhodné napájecí zdroje z naší nabídky jsou Zv1.2 nebo Zv1.2F dle typu konektoru na Vašem DVB T tuneru. F konektory jsou profesionálnější a poskytují lepší kontakt a pevnější spojení. Proto je tento typ také použitý jako výstupní konektor na anténě DasaF1015. V anténě je vestavěn stabilizátor napětí a proto je možné připojit i napáječ s vyšším napětím než pro DVB T techniku běžných 5V. Většina aktivních DVB T antén se při připojení vyššího napětí než 5V zničí. Ochranný stabilizátor v anténě DasaF1015 ocení nejen uživatelé, ale i prodejci, kteří nebudou muset vyřizovat reklamace zákazníků zvyklých na používání běžnějších napáječů s napětím 12V dosud používaných v anténní technice.
LED kontrolka vedle výstupního konektoru indikuje napájení antény - okamžitě víte, zda Váš DVB T tuner umožňuje napájení antény či ne.

Anténa je schopná přijímat signál vertikální i horizontální polarizace. Je nutné vyhledat nejlepší a nejstabilnější signál v místnosti s ohledem na umístění antény i její nasměrování.

Anténa je předurčená pouze jako interní k umístění na TV přijímač, skříň, stůl apod. na rovnou plochu kde se volně postaví. Široká nožka na zadní straně antény zabezpečuje stabilní umístění mírně nakloněné antény pro obě varianty - horizontální i vertikální.
Napájecí zdroj s napájecí výhybkou není v příslušenství. Uvažuje se jeho použití jen v případě, že DVB T tuner neumožňuje napájení antény ze vstupu.


Můžete si stáhnout podrobný manuál DasaF1015 návod ve formátu pdf

Tak jako všechny naše nejnovější výrobky splňuje DasaF1015 ROHS a neobsahuje pro životní prostředí nebezpečné látky - olovo.
ROHS: Výrobce prohlašuje že nejsou použity v přístroji nebezpečné látky/materiály v rámci Směrnice 2002/95/ES Evropského parlamentu a Rady z 27.ledna 2003 o omezení používání určitých nebezpečných látek/materiálů v elektrických a elektronických zařízeních.

********************************************************************************************************************************************

Produkt můžete objednat e-mailem kliknutím na červený objekt "KOUPIT" vedle tabulky s parametry, nebo
telefonicky na Tel. 602 28 28 00.
V tabulce uvedená maloobchodní cena je bez dopravy / poštovného.
Poštovné do 5.000 Kč: 80 Kč
Poštovné nad 5.000 Kč: zdarma
Dobírka: příplatek k poštovnému 40 Kč.


********************************************************************************************************************************************

Máte-li zájem o nezávazné vyzkoušení antény DasaF1015 s 14 denní zárukou možností vrácení, kontaktujte naši zásilkovou službu na:
Tel. + 420 602 28 28 00 nonstop nebo na mailové adrese: connect@correct.cz
Máte-li nějaké dotazy prosíme neváhejte a kontaktujte nás. Pomůžete nám tím lépe a pro Vás srozumitelně vytvořit popis k produktům. Děkujeme za pomoc, pochopení a za další návštěvu těchto stránek, které stále průběžně aktualizujeme právě s Vaší pomocí.